قلعه نارین یا ناریکالا شهر تفلیس گرجستان

Narikala Castle

شهر تفلیس – گرجستان

قلعه نارین یا ناریکالا – Narikala Castle

 

شهر تفلیس یکی از 10 شهر بسیار زیبای کشور گرجستان می باشد. در این قسمت به تشریح  یکی از مکان های گردشگری این شهر زیبا و تاریخی برای کسانی که در تور گرجستان ثبت نام کرده اند و یا قصد سفر به گرجستان را دارند، می پردازیم:

 

 

گرجستان - تفلیس - نارین قلعه

کشور گرجستان – نارین قلعه 

 

قلعه نارین یا ناریکالا – Narikala castle

این قلعه بر فراز شهر تفلیس ساخته شده و کاملا مسلط بر شهر و رودخانه ی کورا می باشد. دو راه دسترسی به این قلعه وجود دارد: یکی از طریق جاده ماشین رو که دارای شیب بسیار زیاد می باشد و دیگری از طریق تله کابین که از پل دوستی آغاز تا خود قلعه ادامه دارد.

در کنار این قلعه پارک بسیار زیبایی وجود دارد که مجسمه مادر گرجستان در آن قرار دارد و مکان دنج و خلوتی برای جوانان می باشد که به راز و نیاز می پردازند.

این قلعه در قرن 4 میلادی تقریبا هم زمان با تاسیس خود شهر ساخته شده است. در قرون 7 و 8 توسط اعراب این قلعه گسترش و توسعه یافت. در قرن 11 پادشاهی به نام داوود آن را تعمیر و بازسازی نمود. این قلعه توسط مغول ها نامگذاری شده است که به معنی قلعه کوچک می باشد . همچنین کلیسایی به نام نیکولاس در همین قرن در درون دیوارهای قلعه ساخته شد. ناقوس های بسیار قدیمی آن همچنان زیبا و پابرجاست.

 

 

کشور گرجستان - نارین قلعه

کلیسای نیکولاس – نارین قلعه

 

 

در سال 1827 این قلعه به واسطه زلزله ای که در این منطقه رخ داد بسیار آسیب دید. توصیه ما به شما گردشگران عزیز این است که حتما مسیر پیاده روی که به طول 1500 متر می باشد را بپمایند. این مسیر از نزدیک قلعه و مجسمه مادر گرجستان شروع و تا نزدیکی باغ گیاه شناسی به سمت شهر داخل شهر قدیمی که در پایین دست قلعه واقع شده است ادامه پیدا می کند. منظره شب های این قلعه بسیار دیدنی و شگفت انگیز است که چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

 

 

نارین قلعه - کشور گرجستان

Narikala – کشور گرجستان

 

با بازدید از این قلعه تاریخی خاطره ای فراموش نشدنی از کشور گرجستان و شهر تفلیس خواهید داشت.

 

مرکز تخصصی تور گرجستان در ایران. برگزار کننده تور کامل گرجستان.

http://travelgeorgia.ir

جهت ثبت نام در تور گرجستان با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید:
02188176202
09125400667

برخی تور های اجرا شده توسط همکاران ( کیفیت ممتاز ):
تور روسیه

تور سوچی